A te történeted
visiteger.com
Eger Turisztikai Honlapja

Digital Pigment - kiállítás

Lejárt esemény

Nemzetközi digitális festészet és határesetei című kiállítás. A kiállítás a Magyar Festészet Napja rendezvénysorozat kiemelt programja.

Az egri egyetem Képzőművészeti és Művészetelméleti Intézetének szervezésében létrejött esemény kapcsolódik a KMI Képzőművészeti Tanszék Festőművész szakának frissen akkreditált Digitális festészet / digitális festészeti illusztráció specializációjához, merítés a hazai szcéna szereplőinek munkáiból, valamint a KMI Erasmus kapcsolatainak köszönhetően nemzetközi, hiánypótló bemutatkozás.

A digitális eszközök és platformok széles körű elterjedése szinte végtelen lehetőséget teremtett a művészeti elképzelések formába öntéséhez. A digitális eszköz azonban nem csupán egy újabb ecset lett a művész kezében, hanem a művészi gondolkodásmód és esztétika megváltozását is eredményezte. Ezek az új látásmódok ma már visszahatnak a hagyományos festészeti alkotási módokra, koncepciókra, esztétikákra. Az élesnek vélt határ az analóg és a digitális megközelítés között egyre inkább eltűnik, átjárhatóvá válik és fel kell tennünk magunknak a kérdést, hogy nem látjuk-e már az egész világot ezen a belénk épített digitális szemüvegen keresztül?-

A kiállítás a digitális festészeti alkotások mellett az analóg és a digitális megközelítés közötti határeseteket is bemutatja.

Kiállító művészek:

  • Birkás Mona,
  • Bullás József,
  • Ferenczy Zsolt,
  • Gaál Milica,
  • Haász Katalin,
  • Horváth Dániel,
  • Kármán Dániel,
  • Kopasz Tamás,
  • Lieber Erzsébet,
  • Lukács Máté,
  • Magyari Zsuzsa,
  • Mákó Bori,
  • Máté Balázs,
  • Mátrai Erik,
  • Molnár Zsolt,
  • Navratil Judit,
  • Sági Gyula,
  • Sipos Levente,
  • Stark István,
  • Szabó Eszter,
  • Szilágyi Rudolf,
  • Radák Eszter,
  • Tomecz Dániel,
  • Wahorn András,

valamint az

  • Art Academy of Spli hallgatói,
  • Faculty of Fine Arts Cetinje hallgatói,
  • University of Rzeszow hallgatói,
  • Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatói.

A kiállítás kurátorai: Dr. Horváth Dániel festőművész, egyetemi docens és Dr. habil Ferenczy Zsolt festőművész, tanszékvezető egyetemi docens

  • Megnyitó: 2023. október 18. 17.00
  • Helyszín: Eger, Kepes Intézet (3300 Eger, Széchenyi István u. 16.)
  • Bevezetőt mond: Dr. Juhász Tibor, tudományos rektorhelyettes, Eszterházy Károly Egyetem
  • A kiállítást megnyitja: Dr. Horváth Dániel, festőművész, a Magyar Festészet Napja alelnöke
  • Közreműködik: Krasz Ádám, hangművész

Facebook esemény

Megnyitás térképen

Ezek is érdekelhetnek