Idén – rendhagyó módon – szeptember elején kerül megrendezésre a könyvek és a könyvkiadók ünnepe. Az országos programokhoz csatlakozva könyvbemutatóval és könyvvásárral készül az egyetem.
A Líceum Kiadónál idén megjelent Zrínyi Miklós és a magyarországi barokk költészet című kötetet Dr. Szörényi László irodalomtörténész, kritikus mutatja be szeptember 2-án 18 órától a Tittel Pál Könyvtár földszinti, 112-es termében. A Bene Sándor és Pintér Márta Zsuzsanna szerkesztésében megjelent kiadványban 27 szerző írása olvasható Zrínyi Miklós, illetve a magyarországi barokk kultúra témájában.
A könyvbemutatót követően Andreas Friz jezsuita drámaszerző Szigeti Zrínyi Miklós című egyfelvonásos színjátékát adja elő a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Boldog Özséb Színtársulata. A program az Új eredmények a színház- és drámatörténeti kutatásban (17-19. század) című, szeptember 2-4-ig tartó konferencia keretében valósul meg.
Pénteken 9 és 16 óra között az Eszterházy téren a Líceum Kiadó könyvvásárral, a Tittel Pál Könyvtár és a Főegyházmegyei Könyvtár pedig információs standdal várja az érdeklődőket.